Přehled tisku: silná koruna, nahrávky z prodeje OKD, zlaté rezervy, moderní léky pro diabetiky

V českých denících se v úterý dočtete, že na konci roku 2018 by jedno euro mohlo stát 24,70. Posilující koruna dělá vrásky exportérům. Píše to deník E15. Podle Hospodářských novin je v Česku téměř milion diabetiků. Moderní léky ale dostává jen asi desetina z nich. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlato (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

E15

Česká koruna bude z měn střední a východní Evropy posilovat zdaleka nejvíc. Dočtete se v deníku E15. Českým exportérům už to dělá vrásky, analytici totiž předpokládají posilování v průměru o dvě procenta ročně. Na konci roku 2018 by jedno euro mohlo stát 24 korun a 70 haléřů.

Máslo do Vánoc nezdraží, mediální tlak srazil cenu, shodli se zástupci potravinářů a zemědělců

Číst článek

MF Dnes

Řetězce se předhánějí v akcích na máslo - to je titulek MF Dnes. Obchody sázejí zatím hlavně na víkendové akce - kostku nabízejí i za 39,90. Ovšem často se stává, že lidé při nákupu neuspějí. V regálu najdou jen cedulku, že kvůli vysoké poptávce máslo došlo.

Hospodářské noviny

Diabetiků je v Česku skoro milion, moderní léky se ale dostanou jen k desetině pacientů. Všímají si toho Hospodářské noviny. Při léčbě rozšířenější cukrovky druhého typu - tedy té, která je způsobená stresem a nezdravým životním stylem - proplácejí pojišťovny dražší a novější léky jen některým pacientům. Ostatní se musí spolehnout na přísnou dietu a pravidelně cvičit.

Lidové noviny

Lidové noviny přicházejí s dosud nezveřejněnými informacemi o prodeji státního podílu ostravské důlní firmy OKD. Redakce získala nahrávku z jednání tehdejší vlády o privatizaci. Vyplývá z ní, že ministři věděli o vyšší nabídce, přesto záměrně prodali podíl OKD za míň. Získala ho tehdy společnost Karbon Invest, za kterou stál podnikatel Zdeněk Bakala. Nahrávku Lidové noviny získaly poté, co si ji vyžádal obvodní soud pro Prahu 2.

Bakala miliardy OKD vracet nehodlá. 'Žaloba nahrazuje fakta bulvárem,' vzkázal soudu jeho právník

Číst článek

Deník

Senátoři se chtějí zaměřit na léčitele. O zákonu, který by je měl dostat pod kontrolu, se dočtete v regionálním Deníku. Některým členům horní komory vadí, že léčitelé nemají žádnou trestní odpovědnost.

Právo

V Právu se dočtete, že rezervy zlata v České národní bance se dál postupně ztenčují. Teď čítají asi jen 9,5 tuny. Jednotliví soukromí střadatelé tak nejspíš podle odhadů drží dohromady víc zlata než Česká národní banka. Do oněch deseti tun, které Češi celkem přechovávají v sejfech, ale deník započítal jen zlato v uncovních plíšcích nebo cihličkách. Připočtou-li se do toho i šperky a další zlaté věci, rezervy budou ještě daleko větší.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme