Přehled tisku: Češi zachraňující Vietnam, kvízomaty i dvouleté děti ve školkách

V sobotním tisku se dočtete, že Češi pomáhají Vietnamu s exkrementy, píše o tom regionální Deník. Mateřské školy se podle Lidových novin bouří proti náboru dvouletých dětí. A Mladá fronta DNES se věnuje kvízomatům. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvízomat (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Jelen | Zdroj: Český rozhlas

Mladá fronta DNES

Přestože stát od ledna přísněji reguluje hazard, gambleři můžou dál hrát téměř bez omezení. Upozorňuje na to Mladá fronta DNES. Řada provozoven totiž obchází zákon pomocí takzvaných kvízomatů, které jednou za pár minut položí hráči vědomostní otázku. Kvízomaty se snaží vzbudit dojem, že nejde o hazard, ale o logickou hru.

Kontroloři ukládají první pokuty za hrací automaty. Soudy už řeší 25 kauz

Číst článek

Regionální Deník

Čeští vědci zachraňují vietnamský venkov, zní titulek v sobotním regionálním Deníku. Tamní venkovské farmy zvyšovaly kvůli poptávce po mase chovy prasat. Nedokázaly si ale poradit s jejich exkrementy, které se začaly hromadit. Češi problém ve Vietnamu řeší stavbou malých bioplynových stanic.

Lidové noviny

Mateřské školy se bouří proti náboru dvouletých dětí. Od roku 2020 by je ale měly podle novely školského zákona přijímat povinně. Vedoucí školek varují před řadou možných problémů. Mimo jiné by museli měnit vybavení, zvýšit počet učitelek a vypracovat nové evakuační plány. Tématem se zabývají Lidové noviny.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme