Premiér ocenil postup šéfky zdravotnictví

Ve sporu se zdravotními pojišťovnami podpořil dnes premiér Jiří Paroubek ministryni zdravotnictví Miladu Emmerovou. Stabilizace zdravotnických financí závisí podle něho do značné míry na zdravotních pojišťovnách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová

Milada Emmerová | Zdroj: ČTK

Paroubek chce se zástupci pojišťoven jednat ještě před 26. zářím, na kdy je plánována schůzka ministryně s pojišťovnami, nemocnicemi a lékaři. Předseda vlády zároveň vyzval všechny účastníky systému k zodpovědnosti.

"Myslím si, že paní ministryně postupuje správným směrem a opravdu jí ten resort nezávidím, protože bude muset udělat do konce funkčního období velmi, velmi mnoho práce," uvedl premiér po rozhovoru s šéfkou zdravotnictví.

Nemocnice říkají, že některé pojišťovny platí méně, a chybí proto peníze na navýšení mezd, které vláda schválila od září. Asociace nemocnic nedávno ministryni předložily výsledky průzkumu. Ten ukázal, že s úhradami za akutní péči má problém 7 procent zdravotnických zařízení. U následné péče až 90 procent zařízení.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme