Přenos dalších pravomocí do Bruselu bych už nepřipustila, zdůrazňuje Jana Bobošíková

Hned dvě ženy by mohly obohatit češtinu o málo používané slůvko prezidentka. Podmínky pro kandidaturu o prezidentský úřad už totiž dvě ženy splnily. Nasbíraly 50 tisíc podpisů. Jednou z kandidátek je bývalá Jana Bobošíková, europoslankyně a šéfka mimoparlamentní strany Suverenita - blok Jany Bobošíkové.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Bobošíková

Jana Bobošíková | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

‘Naše lvice Bobošice bude velet republice.‘ Obrovský dort s tímto nápisem dostala Jana Bobošíková v den parlamentních voleb před dvěma lety. Původním povoláním novinářka nešetřila své bývalé kolegy z branže kritikou za to, že o Suverenitě nepublikují a tím pádem o ní potenciální voliči nevědí.

Nejvíc to asi od komentátorů schytala, když kandidovala před pěti lety na prezidentku za Komunistickou stranu Čech a Moravy. Svoji kandidaturu těsně před volbou stáhla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vizitku prezidentské kandidátky Jany Bobošíkové připravil Lubomír Smatana

„Dlouhodobě říkám, že se chci angažovat ve prospěch České republiky, dlouhodobě razím zcela jasné myšlenky, zcela jasné postoje. A je jenom na voličích, jestli tomu uvěří, nebo tomu uvěří. Jestli mi jde nebo nejde o korytu, opravdu musí posuzovat jiní,“ říká.

Jana Bobošíková není ve volbách žádným nováčkem. Kandidovala do europarlamentu, kde už ale v druhém volebním období neuspěla. Zkoušela to i na primátorku Prahy, do Poslanecké sněmovny a teď podruhé na Pražský hrad.

„Dopředu říkám zcela jasně, a tím se liším od řady ostatních kandidátů, že už bych nepřipustila přenos dalších pravomocí do Bruselu,“ zdůrazňuje prezidentská kandidátka.

Komentátoři o Janě Bobošíkové často mluví jako o populistce. Málokdo si ale vzpomene, že v době takzvané televizní krize šla důrazně proti proudu a čelila vzbouřeným redaktorům a tím si veřejnost na svoji strany jistě nezískala.

Její aktuální předvolební slogan na webu Suverenity zní: Vláda je tlupa, která drancuje republiku.

Ľubomír Smatana, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme