Poslechněte si poslední předvolební debatu Radiožurnálu. Debatovali Farský, Čižinský i Adamová

V pátek se konala pátá předvolební debata Radiožurnálu. Kandidující strany a hnutí v debatách představovaly své politické programy a názory. Debaty moderoval Jan Pokorný.

Tento článek je více než rok starý.

Video Praha (Aktualizováno: 18:01 13. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední předvolební debata před podzimními volbami

Poslední předvolební debata před podzimními volbami | Foto: Luboš Vedral

V páteční debatě Radiožurnálu diskutoval Petr Robejšek (Realisté), Petr Hannig (Rozumní – stop migraci a diktátu EU), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Jan Čižinský (KDU-ČSL), Jan Farský (Starostové a nezávislí) a Jaroslav Kuchař (Cesta odpovědné společnosti). 

Debatu bylo od 17 hodin možné sledovat v živém přenosu v článku nebo na facebookovém profilu stanice.

Detailní pohled na postoje a návrhy jednotlivých politických stran přinesl v uplynulých týdnech i server iROZHLAS.cz, který zveřejnil 31 rozhovorů s jejich lídry.

Předvolební debaty po dnech

V pondělí se v první předvolební debatě diskutovalo o nízké nezaměstnanosti, kauze Čapí hnízdo nebo vizi, jak zlepšit české školství. Došlo i na inkluzi ve školství nebo odliv lékařů do zahraničí.

Ve studiu zasedli zástupci Strany zelených, Řádu národa - Vlastenecké unie, Svobody a přímá demokracie - Tomio Okamura, Bloku proti islamizaci - Obrana domova, ODA, ANO 2011 a České pirátské strany. 

Záznam pondělní debaty je dostupný na YouTube kanálu Českého rozhlasu:

V úterý se ve studiu potkali Pavel Makovec (Dobrá volba 2016), Michal Klusáček (Česká strana národně sociální), Martin Vlček (Radostné Česko), Josef Káles (Strana svobodných občanů), Tomáš Vandas (Dělnická strana sociální spravedlnosti) a Jiří Šoltys (Národ Sobě).

Kandidáti do sněmovny diskutovali o českém zdravotnictví a jeho financování. Řeč byla o míře byrokracie a EET.

Záznam úterní debaty je dostupný na YouTube kanálu Českého rozhlasu:

Ve středu ve vysílání Radiožurnálu představili své programy kandidáti Vlastimil Sehnal (Sportovci pro společnost), Ludvík Adámek (Občané 2011), Miroslav Sládek (Sdružení pro republiku – Republikánská strana), Petr Cibulka (Volte Pravý Blok) a Vladimír Havel Šedivý (Unie H.A.V.E.L.). Strana Referendum o EU se rozhodla pozvání do Debaty s lídry nepřijmout.

Řešil se například problém vysoké ceny másla, ale i otázka přijetí či nepřijetí eura.

Záznam ze středeční debaty je dostupný na YouTube kanálu Českého rozhlasu:

Velmi důležitým tématem čtvrteční předvolební debata byly změny v českém školství. hoda mezi zástupci zúčastněných stran panovala snad jen na zvýšení platů učitelů, ostatní problémy školství dokázaly diskuzi doširoka rozvířit.

Diskuse se účastnili Lenka Vančatová (Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí), Pavel Kováčik (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Marek Benda (ODS) a Jan Veleba (Strana práv občanů). Politické hnutí Česká národní fronta se rozhodlo pozvání do Debaty s lídry nepřijmout.

Záznam ze čtvrteční debaty je dostupný na YouTube kanálu Českého rozhlasu:

Volební servis

Prokop Havel, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme