Rada seniorů se chystá okomentovat chystanou valorizaci penzí

Rada seniorů České republiky dnes řekne, v čem vidí nedostatky chystané valorizace penzí. Rada je občanským sdružením, které bylo založeno na konci května 2005. Sdružuje asi 350 tisíc seniorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

důchodci, penzisti | Foto: Filip Jandourek

Podle předsedy Rady seniorů ČR Zdeňka Pernese mají důchody od prvního ledna 2012 stoupnout v průměru o 250 korun, což ale není vůbec jisté.

Senioři se také obávají dopadu navýšení nižší sazby DPH na 14 procent a stoupajících nákladů na základní potřeby. Podle Pernese je tedy možné, že podprůměrné penze se valorizací zvýší jen zhruba o sto korun.

„Chceme upozornit na to, že v současnosti nikdo není schopný spočítat přesně, jaká bude valorizace penzí pro příští rok. Chceme ukázat, jak to bude nedostatečné. A na druhé straně, jak se skokově zvyšují náklady na bydlení, jak se budou zvyšovat náklady na zdravotní služby, jak dolehne zvýšení DPH na seniorskou populaci při zabezpečování základních životních potřeb,“ uvedl.

Jan Herget, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme