Soud zamítl žalobu na neplatnost prodeje pivovaru Náchod

Předloňský prodej pivovaru v Náchodě je v pořádku. Krajský soud v Hradci Králové zamítl žalobu pivovaru Holba, který se domáhal neplatnosti transakce. Město pivovar prodalo na jaře 2009 za 150 milionů korun liberecké firmě LIF. Společnost Pivovar Holba se tehdy o pivovar ucházela neúspěšně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návštěva Pivovaru Klášter | Foto: Jana Huzilová

Nečekaně krátké hlavní líčení, i s přestávkou trvalo jen hodinu a čtyřicet minut, má jednoznačný závěr. Dva roky stará smlouva mezi městem Náchod a společností LIF je v pořádku. Soud tak zamítl návrh společnosti Pivovar Holba na neplatnost smlouvy.

Přehrát

00:00 / 00:00

U soudu dnes vše sledoval reportér Ota Nehasil

Soudce Jiří Kratochvíl při zdůvodnění rozsudku řekl, že na straně žalobce, tedy pivovaru Holba, chyběly důkazy. Soudce také připomněl, že by náchodská radnice nedostala 185 milionů korun, které za pivovar společnost Pivovar Holba nabízela hned, ale v průběhu dvou až pěti let.

Rozhodnutí hradeckého soudu ale s největší pravděpodobností nebude pravomocné. Předseda představenstva Holby Zdeněk Konečný totiž řekl, že se proti rozsudku odvolá. Pokud tak skutečně do 15 dnů učiní, kauza zamíří k Vrchnímu soudu v Praze.

Ota Nehasil, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme