Třetí den protestů. Taxikáři v pondělí zřejmě zamíří na letiště, chtějí mluvit s Babišem

Taxikáři, kteří na pondělí v Praze chystají třetí den protestů proti z jejich pohledu nelegálním praktikám alternativních přepravních služeb typu Uber, nejspíš v pondělí nebudou zpomalovat dopravu v centru města, ale zamíří k pražskému letišti. V neděli to řekla místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxikáři vyjíždějí ze Strahova, kde se sešli kvůli protestu proti službě Uber.

Taxikáři vyjíždějí ze Strahova, kde se sešli kvůli protestu proti službě Uber. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Venclová však nevyloučila, že se plány ještě mohou změnit. Řidiči se sejdou na Strahově ve 14.00, o přesné formě protestu ještě nerozhodli.

„Dnes (v neděli; pozn. red.) večer jsme měli koordinační poradu, vypadá to, že pojedeme na Letiště Václava Havla,“ řekla Venclová.

Otázkou nadále zůstává forma protestů. Organizátoři diskutují mimo jiné o jízdě ve smyčce, ale například i o blokádě, kterou však Venclová aktuálně nepovažuje za nejpravděpodobnější variantu.

Tak protestovali taxikáři ve čtvrtek:

Taxikáři ve čtvrtek a v pátek stovkami vozidel zpomalovali několik hodin dopravu v centru Prahy, dopravní situaci však zásadně nezhoršili. Podle organizátorů se protestu účastnila v pátek tisícovka vozů, magistrát jejich počet odhadl na polovinu. O den dříve podle organizátorů dorazilo na 2000 vozidel, magistrát udával číslo kolem 1400.

Řidiči taxi o alternativních přepravních službách tvrdí, že jde o nekalou konkurenci. Vadí jim, že řidiči Uber nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby, nemají taxametry a nesplňují zákonné požadavky pro taxikáře. „Neprotestujeme proti aplikacím, ale proti nelegálním řidičům,“ uvedla Venclová. Uber své služby označuje za spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Protestující taxikáři si přejí mluvit s ministry a premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Tiskový odbor úřadu vlády v neděli odpoledne na dotaz uvedl, že Babiš pozvání dosud nedostal. Venclová řekla, že k němu přistoupí oficiální cestou v pondělí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme