‚Potřebujeme kompletní vládu.‘ Babiš navrhl Zemanovi jmenovat Petříčka ministrem zahraničí

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš již oficiálně navrhl prezidentu Miloši Zemanovi na post ministra zahraničních věcí kandidáta koaliční ČSSD Tomáše Petříčka. Premiér předpokládá, že prezident Petříčka do funkce jmenuje. Babiš to v pátek řekl České televizi.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Petříček z ČSSD | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí, Český rozhlas

„Myslím si, že je potřebné, abychom to měli za sebou a aby ta vláda byla kompletní,“ řekl premiér Andrej Babiš v České televizi. Babiš se s Petříčkem sejde v úterý, poté se setká i s prezidentem.

Prezident Zeman: Petříček má poměrně velice slušné kvalifikační zázemí. Rozhodnu se po setkání s ním

Číst článek

Prezident Miloš Zeman už ve středu řekl, že Petříček má slušné kvalifikační předpoklady pro tuto funkci. Ocenil u něj jeho zkušenosti na ministerstvu, kde působí jako politický náměstek.

„Pan Petříček má poměrně velice slušné kvalifikační zázemí. To je možná pro jeho budoucí dráhu důležitější, než jeho vazba na pana Pocheho,“ citoval prezidenta Radiožurnál.

Petříček byl dříve v Evropském parlamentu asistentem Miroslava Pocheho, kterého prezident odmítl ministrem zahraničí jmenovat.

Prezidentovi mimo jiné vadily Pocheho postoje k migraci. Petříček je zároveň stejně jako Poche členem pražské ČSSD.

Zeman také uvedl, že o tom, zda Petříčka ministrem skutečně jmenuje, se rozhodne po schůzce s ním. Petříček je od srpna politickým náměstkem ministra zahraničí. Ministerstvo dočasně vede předseda ČSSD a minstr vnitra Jan Hamáček.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme