V Jeseníkách začalo sněžit

V nejvyšších polohách Jeseníků začalo sněžit. Podle informací horské služby se sníh drží jen na malých místech. Dá se ovšem předpokládat, že podobný ráz počasí se v Jeseníkách udrží i v dalších dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžařský vlek | Foto: Jan Rosenauer

Dispečeři horské služby na Ovčárně potvrdili, že se zatím o souvislé sněhové vrstvě mluvit nedá. Další příliv chladného vzduchu může ale tento stav změnit. "Dneska je tady nula. Od rána drobně sněží, jsou to takové přeháňky, ale na té pokrývce se to zatím žádným způsobem neprojevilo." Silnice v nejvyšších horách Jeseníků jsou mokré. Na Pradědu už sněží během letošního podzimu podruhé.

Na pořádnou sněhovou nadílku si budou lyžaři ještě muset počkat. Přesto na vrcholcích našich hor o sobě dnes dala zima vědět. Na Sněžce v Krkonoších padají sněhové krupky. Sněhová pokrývka ale není souvislá a rozfoukává ji silný vítr. Také na šumavském Churáňově od rána sněží, sníh tam ale taje. Sněhový poprašek se ráno objevil i na nejvyšších vrcholcích Jeseníků. První sníh napadl v Krkonoších a Jeseníkách už v září. Například na Luční boudě na hřebenech tehdy místy dosahoval do výšky až deseti centimetrů.

Markéta Kaclová, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme