V Ostravě padne verdikt nad obchodníky s kokainem

Krajský soud v Ostravě dnes uzavře jeden z největších případů obchodování s kokainem. Senát vynese verdikt nad čtveřicí obžalovaných, kteří se podíleli na dovozu více než dvou kilogramů této drogy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud Ostrava pokračoval v projednávání žhářské kauzy z Vítkovic | Foto: Tomáš Adamec

Kokain od obžalovaných končil nejen ve Stodolní ulici. Vozili ho z Holandska, přes Německo a Polsko. Každý z nich plnil svoji roli. Tu hlavní měl Albánec. Od dovozců koupil drogu i další obžalovaný - Ital.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž RR rozsudek-dealeři drog ve Stodolní.mp3

„Kokain se stává zřejmě módnější drogou. Dříve tady převládaly kauzy s pervitinem, případně heroinem, v současné době se objevuje i kokain. To je droga, která se u nás nevyrábí, na rozdíl od pervitinu. Většinou tam funguje mezinárodní spolupráce,“ říká státní zástupkyně Daniela Srbová.

Kokain je v Česku považován za drogu horních desetitisíc. Policisté ale v poslední době upozorňují, že uživatelů této drogy přibývá. Jen loni kriminalisté zadrželi 14 kilogramů kokainu.

Andrea Čánová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme