Václav Havel uzavřel 14. ročník konference Forum 2000

Čtrnáctý ročník konference Fórum 2000 skončil. Do Prahy přijely znovu diskutovat desítky předních osobností mnoha profesí o palčivých problémech současnosti. Motto letošního setkání znělo ‚Svět, ve kterém chceme žít‘. Tradiční akci zakončil její iniciátor Václav Havel.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Forum 2000 - v modrobílých barvách

Forum 2000 - v modrobílých barvách | Foto: Tomáš Adamec

Letošní Fórum nebylo elitářské, ale naopak demokratické. Kdo měl zájem, mohl sledovat debatující přímo v konferenčních sálech. To vyzdvihl v závěrečné řeči Václav Havel, kterého potěšil velký zájem mladých lidí o akci.

Maratón diskusí byl hodně pestrý. Mluvilo se o roli náboženství v dnešním světě, o architektuře, urbanismu i lidských právech. Jak ale poznamenal český exprezident, většina debat se týkala z různých perspektiv otázky, jak lidé žijí a jak tím ovlivňují svět kolem sebe.

Havel zakončil konferenci pozvánkou na příští patnáctý ročník. Ten čtrnáctý si našel i své kritiky. Kampaň ‚Svět, ve kterém nechceme žít‘ odsuzovala, že mezi hosty letošního fóra nechyběl například architekt irácké války Paul Wolfowitz nebo český expremiér Topolánek.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme