Včerejší mělnický omyl zatím bez obvinění

Mělnický policista, který omylem zastřelil 46letou ženu, dosud nebyl obviněn z trestného činu. Náhodnou chodkyni včera zasáhla kulka, kterou se policista snažil zastavit pachatele v ukradeném autě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatel případu prozatím nerozhodl, zda policista použil zbraň v souladu se služebními předpisy a neporušil tak zákonné podmínky pro takto radikální zásah. Rozhodující budou výsledky vyšetřování přímo v Mělníku. Kriminalisté rovněž čekají na výsledky soudní pitvy zabité ženy. Prozatím nezodpovězená zůstává i otázka, zda skutečně pocházela smrtící kulka ze služební pistole. Podle středočeské policejní mluvčí proto více bude jasno nejdříve dnes v podvečerních hodinách nejpozději pak během zítřka. Do té doby zůstává mělnický dopravní policista ve službě a k jeho osobě se nebude vedení policie vyjadřovat.

Krajský vyšetřovatel, který případ převzal, hodlá nejdříve počkat na všechny potřebné expertízy. Českému rozhlasu to potvrdil náměstek policejního ředitele Martin Kotlán: "Já samozřejmě nejsem služebním funkcionářem, který je v tento okamžik kompetentní k hodnocení tohoto zákroku. To jsou příslušní teritoriální velitelé - okresní, případně krajský ředitel - a ti tak učiní na základě zkoumání znalců v oboru balistiky i soudního lékařství, protože může mít podstatný vliv i výsledek pitvy."

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme