Vichr si vyžádal tři oběti

Silný vítr, který se přehnal republikou, má na svědomí tři lidské životy. K první tragédii došlo na Slapské přehradě u Županovic, kde vichr a velké vlny převrátily loďku se dvěma rybáři. Jeden z nich utonul, druhý dokázal ještě doplavat na břeh. V Sokolnicích u Brna pak padající topol zabil dva starší lidi. V hlavním městě vichr vyvracel stromy a shazoval střešní tašky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči proto od rána až do pozdního odpoledne odklízeli spadané větve stromů, střešní tašky, plechy a další předměty. V Bělehradské ulici v Praze 2 musel být dokonce kvůli padajícím taškám přerušen provoz tramvají. Na magistrále u budovy Státní opery padající větev stromu poškodila kapotu projíždějícího automobilu Ford Tranzit.

Silný vítr s nárazy kolem 60 až 70 kiometrů za hodinu předpovídají meteorologové i na noc a zítřek.

První sněhovou nadílku v letošním roce zažily Krkonoše. Jak uvádí Eliška Pilařová z královéhradecké redakce Českého rozhlasu, v ranních hodinách byly na Sněžce dva stupně pod nulou, severní vítr dosahoval v nárazech až 90 kilometrů za hodinu a poměrně hustě sněžilo. Na hřebenech chumelilo i přes den a sněhová pokrývka se drží zhruba od výšky 1200 metrů nad mořem. Bílo už je tedy například i v okolí boudy Martinovky.

Jana Zemanová, Eliška Pilařová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme