Vichr si vyžádal tři oběti

Silný vítr, který se přehnal republikou, má na svědomí tři lidské životy. K první tragédii došlo na Slapské přehradě u Županovic, kde vichr a velké vlny převrátily loďku se dvěma rybáři. Jeden z nich utonul, druhý dokázal ještě doplavat na břeh. V Sokolnicích u Brna pak padající topol zabil dva starší lidi. V hlavním městě vichr vyvracel stromy a shazoval střešní tašky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči proto od rána až do pozdního odpoledne odklízeli spadané větve stromů, střešní tašky, plechy a další předměty. V Bělehradské ulici v Praze 2 musel být dokonce kvůli padajícím taškám přerušen provoz tramvají. Na magistrále u budovy Státní opery padající větev stromu poškodila kapotu projíždějícího automobilu Ford Tranzit.

Silný vítr s nárazy kolem 60 až 70 kiometrů za hodinu předpovídají meteorologové i na noc a zítřek.

První sněhovou nadílku v letošním roce zažily Krkonoše. Jak uvádí Eliška Pilařová z královéhradecké redakce Českého rozhlasu, v ranních hodinách byly na Sněžce dva stupně pod nulou, severní vítr dosahoval v nárazech až 90 kilometrů za hodinu a poměrně hustě sněžilo. Na hřebenech chumelilo i přes den a sněhová pokrývka se drží zhruba od výšky 1200 metrů nad mořem. Bílo už je tedy například i v okolí boudy Martinovky.

Jana Zemanová, Eliška Pilařová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme