Vláda odmítla odložit zvýšení platů policistů

Odklad zvýšení mezd policistů, hasičů a celníků narazil na odpor ministrů - vláda se postavila proti návrhu předsedy lidovců Miroslava Kalouska. Ten chtěl posunout výrazné zvýšení těchto platů o dva roky. Zákon, kterým se od nového roku zvýší platy některých státních zaměstnanců v průměru o 8 tisíc korun, považuje vedení KDU-ČSL za nesystémový.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté kontrolují návštěvníky festivalu | Foto: Jan Rosenauer

Vláda má ale podle ministra vnitra Františka Bublana odlišný názor. "Chceme nastolit nový systém nejenom v policejní práci, ale i v práci zpravodajských služeb, celníků, Vězeňské služby a hasičů, a ten stav, který trvá doposud a který vychází z těch více než 10 let platných zákonů, už je pro nás neúnosný."

Bez ohledu na postoj kabinetu posoudí Kalouskův záměr sněmovna. Už jednou poslanci byli proti stejnému návrhu. Šéf vládní strany se ale nevzdává a věří, že tentokrát ve sněmovně uspěje.

Osm miliard korun, které si příští rok vyžádají vyšší platy příslušníků bezpečnostních sborů, chtějí lidovci rozdělit spravedlivěji - rovnoměrně by podle nich měli dostat přidáno i ostatní zaměstnanci státní správy.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme