Výběr z médií: vysoké studentské náklady, zastavení výroby v Toyotě a mapa Prahy pro děti

V pondělí se v českém tisku dočtete o zvýšení studentských výdajů, do nějž patří i plánované zdražení ubytování na kolejích. Píše o to Mf Dnes. Deník E15 informuje o dopadu zastavení výroby v kolínském závodě Toyota. A Právo zmiňuje nové ilustrované mapy pro děti od hlavního města Prahy – mají za cíl u dětí budovat lásku k městu a jeho historii. Více se dočtete v pondělním výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automobilka Toyota. Ilustrační foto.

Výpadek závodu Toyota se dotkne i dodavatelských firem (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Mf Dnes

I studentský život podraží – to je titulek pondělní Mf Dnes. Poroste třeba cena ubytování na kolejích. Některé univerzity letos plánují kolejné zvýšit o 10–15 procent. Některým studentům pomáhají výdaje pokrývat různá stipendia, jiní ale musí chodit kromě školy také pravidelně na brigády. Takové výdělky ale vystačí spíš jen na volnočasové aktivity než na pokrytí základních potřeb.

Výběr z médií: ‚Oprav barák po babičce‘, předčasný odchod do penze a levné nákupy v Rakousku

Číst článek

E15

Zastavení výroby v kolínském závodě Toyota dopadne i na dodavatelské firmy. Ztráty budou až stovky milionů korun. Všímá si toho deník E15. Toyota přeruší provoz od února, a to kvůli trvajícímu nedostatku čipů do potřebných autodílů. Finální termín obnovení výroby zatím není jasný. Na produkci Toyoty ale závisejí další firmy, například plzeňský a pardubický závod společnosti JTEKT. V Plzni pro společnost pracuje devět set zaměstnanců.

Právo

Budovat u dětí lásku k Praze a její historii – to je cíl nových map hlavního města. Právo píše, že malí návštěvníci se z ilustrovaných map dozví taky méně známá fakta – například proč je na Staroměstské mostecké věži ledňáček. Mapy jsou určené pro děti mezi osmi a čtrnácti lety. První z ilustrovaných map se zaměřuje na architektonické skvosty v centru Prahy a popisuje jednotlivé slohy od gotiky až po secesi a kubismus.

Kateřina Bečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme