Za komplikace způsobené ledovkou už ČD vyplatily více než dva miliony korun

České dráhy sčítají škody, které na začátku prosince způsobila námraza na železnici. Lidé, kteří ve vlacích uvízli, nebo byl jejich spoj zrušený, postupně dostávají odškodnění. Konečnou výši poskytnutých kompenzací vyčíslí dopravce 6. ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy představily moderní motorový vůz Regio-Shuttle RS1 | Foto: Tomáš Adamec

Přímo na železničních stanicích už České dráhy přijaly téměř 7000 žádostí o vrácení jízdného.

„Například pokud cestující musel zrušit cestu v důsledku nepříznivých povětrnostních podmínek nebo cestoval třeba jen v části trasy a potom musel použít jiný druh dopravy. V tomto případě vyplatily České dráhy více než 1 700 000 korun,“ upřesňuje mluvčí Petr Šťáhlavský.

Do dnešního dne také České dráhy vydaly 6000 voucherů jako náhradu za jízdenky. Ve vlacích tehdy kvůli ledovce zůstalo až sto tisíc cestujících.

„Dále evidujeme přes 4200 žádostí za zvláštní služby jako ubytování v hotelu, proplacení taxi služby anebo uplatnění přepravného práva v mezinárodní dopravě. V tomto případě jsme zatím vyřídili více než 1500 žádostí a vyplaceno bylo přibližně 350 tisíc korun,“ dodává Šťáhlavský.

Ochromená železnice: Podívejte se, jak mráz paralyzoval vlaky

Číst článek

Zuzana Švejdová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme