Začíná přesun vojenské techniky do Kuvajtu

Na odlehlém železničním nádraží v Chrastavě na Liberecku začali vojáci z naší protichemické jednotky nakládat utajený vlak s materiálem pro kuvajtskou misi. Jak z místa uvádí liberecká zpravodajka Českého rozhlasu, jde o první ze tří vlaků, které dopraví nezbytný vojenský materiál libereckých chemiků do utajovaného přístavu na jihu Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přesun vojenské techniky | Foto: Radek Petrášek

"V současné chvíli se nakládají do kontejnerů vojenské Tatry, stroje pro zemní práce, mobilní zdravotnické a detoxikační jednotky, kompletní laboratoř pro analýzy chemických látek - zkrátka všechno, co rota potřebuje pro zapojení do akce Trvalá svoboda v Kuvajtu. Vojenský vlak bude mít po celou dobu čtrnáctidenní jízdy speciální bezpečnostní doprovod", hlásí z Chrastavy zpravodajka Ivana Bernáthová.

"Nakládáme materiál 9. roty chemické ochrany určený k výjezdu do mise v rámci akce Trvalá svoboda", potvrdil Českému rozhlasu mluvčí roty Radek Hampl. Vojáci podle jeho slov do Kuvajtu vezou i jedno z nejmodernějších vozidel, které jednotka vlastní - armádní chemický odmořovací automobil ACH 90. Chybět nebudou ani průzkumná vozidla či úpravny vody.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Hampl o přesunu techniky

Ministr obrany Jaroslav Tvrdík v úterý oznámil, že účast českých vojáků v protiteroristické misi Trvalá svoboda právě začala. Jak řekl, začínají přesuny techniky a předsunutých skupin vojáků. O utajení přípravy a přesunu jednotky podle něj požádaly Spojené státy. Do operace Trvalá svoboda se asi v polovině března v Kuvajtu zapojí celkem 250 vojáků 9. roty protichemické ochrany z Liberce.

Ivana Bernáthová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme