Znovu hrozí plyn - centrum Ostravy bylo evakuováno

Policie evakuovala kvůli úniku plynu několik domů v centru Ostravy. Policisté uzavřeli i Nádražní ulici, která prochází celým centrem města. Na místě zasahují plynaři, bánští záchranáři a hasiči. Záchranáři evakuovali několik set lidí - kromě místních obyvatel také klienty a zaměstnance několika spořitelen a bank v okolí, či návštěvníky místních restaurací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

centrum Ostravy v ohrožení | Foto: Dan Krzywoň | Zdroj: ČTK

Plynové potrubí provrtali při kopání nové přípojky kolektoru dělníci. Do ovzduší se podle policie dostalo tolik plynu, že centrum města je stále ohroženo výbuchem. Samotná oprava plynovodu už je hotová. "Podařilo se zaslepit základní únik z plynové trubky," potvrzuje ředitel ostravského Centra tísňového volání Petr Berglowiec. "Dole v kolektoru se pohybují hasící skupiny hlavní vojenské záchranné stanice z Ostravy, hasičského záchranného sboru Plyárenského podniku. Proměřuje se koncetrace, prozatím je tam ještě velmi vysoká koncentrace, takže se zatím pracuje na otevření kolektoru a jeho odvětrání."

Domů a do práce se ale lidé z centra města dostanou až po 18. hodině. Hasiči totiž ještě budou kontrolovat, jestli se plyn nedostal třeba do sklepů. Přestože se plyn dostal i do kolektoru, v jiných částech města podle policie podobné nebezpečí nehrozí.

Plynové vedení je narušené nedaleko bývalé kavárny Elektra. Oblast kolem kavárny bude uzavřená ještě několik hodin.

Do pozdních odpoledních hodin bude tedy neprůjezdná i ulice Nádražní, která je poměrně rušná komunikační tepnou v centru Ostravy. Dopravní podnik v úseku "Plynárny - Elektra" tramvajovou dopravu zrušil bez náhrady.

Markéta Kaclová, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme