Americký Pentagon se připravuje na nový únik informací

Americké ministerstvo obrany pronásledují úniky informací. Po zveřejnění citlivých údajů z války v Afghánistánu, teď podle očekávání publikuje internetový server WikiLeaks podobné informace o válce v Iráku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spojené státy americké

Spojené státy americké | Foto: Emanuel Macoun

Přístup k dosud utajovaným informacím budou mít nebo už mají podle očekávání tři média: New York Times, britský Guardian a německý Der Spiegel. Zatím tajné dokumenty se budou zřejmě týkat Iráku a operací, které Američané a jejich spojenci na místě provedli.

Má se jednat o čtyři sta tisíc jednotlivých dokumentů. Po rozruchu, který vzbudily dřívější odhalení serveru WikiLeaks je americké ministerstvo obrany obezřetné a hrozí soudními procesy. Pokud wikileaks nové informace zveřejní, čeká jeho představitele podle všeho nové soudní stíhání nebo přinejmenším hrozby, že před soudem stanou.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme