Američtí senátoři podpořili těžbu ropy na Aljašce

Americký Senát těsnou většinou schválil návrh umožňující těžbu ropy na Aljašce. V den, kdy se ceny benzinu ve Spojených státech vyšplhaly na další maximum, schválili senátoři zákon, který postihuje Arktickou národní přírodní rezervaci. Jde o velké vítězství prezidenta Bushe a porážku ochránců životního prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aljaška

George Bush usiluje o to, aby Spojené státy nebyly tolik závislé na zahraniční ropě a slibuje Aljašce pracovní příležitosti. Projekt, který ještě musí schválit Sněmovna reprezentantů, by se měl realizovat až v příští dekádě. Republikáni se snaží prosadit těžbu ropy v oblasti, kde se pohybují karibové a lední medvědi, na sedm až deset 10 let.

Jejich dosavadní snahy narážely na odpor demokratů a části vlastních členů. Sněmovna reprezentantů schválila energetický zákon, který s těžbou ropy na Aljašce zatím nepočítá. Aljaška může podle expertů poskytnout až milion barelů ropy denně.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme