Cháveze drží při životě už jen přístroje, tvrdí španělský tisk

Venezuelský prezident Hugo Chávez je údajně ve velmi vážném zdravotním stavu. Podle španělského deníku ABC, který se odvolal na nejmenované zdroje, lékaři udržují Cháveze v umělém spánku a jeho životní funkce jsou slabé.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuelský prezident Hugo Chávez se loučí před odletem na Kubu

Venezuelský prezident Hugo Chávez se loučí před odletem na Kubu | Zdroj: Reuters

Zatímco venezuelská vláda opakovaně tvrdí, že prezident se svou nemocí bojuje a je v dobré kondici, obyvatelé se připravují na jeho odchod. Modlitbami za Chavéze strávili i Silvestr.

Chávez má potíže od operace, kterou kvůli rakovině podstoupil 11. prosince. Jeho stav se teď znovu zhoršil. Na Kubě byl operován už počtvrté.

Venezuelský prezident se má 10. ledna oficiálně ujmout dalšího mandátu. Pokud by se tak nestalo, automaticky ho zastoupí viceprezident a do 30 dní by se konaly nové volby.

Ještě před odletem na Kubu zvolil Chaves svým nástupcem právě viceprezidenta Nicolase Madura. Padesátiletý politik přitom začínal jako řidič autobusu v Caracasu. Později se stal odborovým předákem v místním dopravním podniku.

Zdenka Turková, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme