Condoleezza Riceová přijíždí v napjaté situaci do Ramalláhu

Americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová dnes navštíví palestinská území, kde se setká s nejvyššími předáky autonomie. Pokračuje tak v diplomatické misi, která má za cíl připravit mezinárodní konferenci, jež by měla přispět k ukončení blízkovýchodního konfliktu. Riceová přijela za vypjaté situace, kdy Izrael pohrozil pásmu Gazy ekonomickými sankcemi, hlavně omezením dodávek elektřiny a pohonných hmot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleezza Riceová a Cipi Livniová | Zdroj: ČTK

"Pokud jde o humanitární potřeby, máme velkou zodpovědnost. Na druhé straně Izrael nebude v pásmu Gazy zabezpečovat žádné potřeby, které jsou víc než humanitární," řekla izraelská ministryně zahraničí Cipi Livniová.

Radikální hnutí Hamas, které Gazu ovládá, to označilo za vyhlášení války. Condoleezza Riceová podpořila Izrael a prohlásila, že Washington považuje Hamas za teroristickou organizaci. Zdůraznila ale, že humanitární situace se nesmí zhoršit. "Neopustíme nevinné Palestince v Gaze a opravdu se vynasnažíme naplnit všechny humanitární potřeby," dodala Riceová.

Marika Táborská, Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme