Další demonstrace na rakouských hranicích

Ve Freidstadtu v Horním Rakousku protestovali odpůrci atomu proti jihočeské jaderné elektrárně Temelín. Na společné demonstraci si připomněli druhé výročí spuštění řetězové reakce prvního bloku elektrárny. Podle organizátorů se ve Freidstadtu sešlo na 400 aktivistů z Dolního a Horního Rakouska. Transparenty i slovními projevy vyjadřovali nesouhlas se stanoviskem Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, který neuložil ČEZu provést stavební úpravy v elektrárně, které by podle odpůrců Temelína zvýšily bezpečnost reaktoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Temelín

Aktivisté apelovali na spolkovou vládu, aby na základě česko-rakouských dohod z Melku trvala na nutných technických vylepšeních, neboť obyvatelé Rakouska se vážně obávají dalších nebezpečných poruch. Manifestace proběhla za vydatného deště. Zúčastnili se jí regionální i místní političtí představitelé. Účastníci setkání zastavili na městském kruhovém objezdu na 38 minut, kterými symbolizovali stejný počet poruch temelínského reaktoru.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme