V pátek znovu otevřeno. Zaměstnanci Eiffelovy věže ukončili stávku

Stávka zaměstnanců Eiffelovy věže, slavné pařížské pamětihodnosti, skončila. Od devíti hodin pátečního rána bude tento symbol Paříže opět otevřen návštěvníkům. Oznámila to ve čtvrtek večer agentura AFP s odvoláním na odbory a ředitelství památky.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věž byla uzavřena návštěvníkům půldruhého dne, od středečního odpoledne, kvůli stávce zaměstnanců, kteří tak protestovali proti systému přijímání návštěvníků, vytvářejícímu čas od času obří fronty.

Zaměstnanci Eiffelovy věže hrozí stávkou, vadí jim monstrózní fronty

Číst článek

Média neuvedly bližší podrobnosti o smíru mezi odboráři a společností SETE provozující věž. Ta potvrdila, že nadále sází na prodej vstupenek přes internet s rezervací vstupu na konkrétní čas, což je podle ní jediný způsob, jak se vyvarovat nepříjemně dlouhého čekaní.

Opětovné otevření věží by mělo každopádně potěšit turisty, kteří se ve středu a ve čtvrtek netajili roztrpčením, že nemohou na dominantu Paříže.

„Jsem hodně zklamaná... vstávali jsme ráno v šest, abychom se podívali na Eiffelovu věž, dorazili jsme mezi prvními, ale co se dá dělat, je zavřená,“ řekla AFP Adèle Lilianeová, která do Paříže přicestovala v úterý z kanadského Montrealu.

Loni Eiffelova věž přilákala přes šest milionů turistů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme