EU posílá obyvatelům pásma Gazy mimořádnou humanitární pomoc

Obyvatelé pásma Gazy dostanou od Evropské unie mimořádnou humanitární pomoc v hodnotě 3 milionů eur. Rozhodla o tom Evropská komise. Jen loni poslala palestinské samosprávě pomoc obětem krize na Blízkém východě přes 73 milionů eur. Polovina této částky se použila v Gaze.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah izraelské rakety v palestinském pásmu Gazy

Zásah izraelské rakety v palestinském pásmu Gazy | Zdroj: ČTK

3 miliony eur mimořádné humanitární pomoci uvolněné Evropskou komisí mají sloužit k nákupu potravin, na opravy nouzových přístřeší a na zdravotní péči. Eurokomisař pro rozvoj a humanitární pomoc Louis Michel apeloval na Izrael, aby umožnil přístup humanitárních organizací na území Gazy.

" Na prostoru velkém jako jedno procento Belgie se tísní jeden a půl milionu lidí. Obyvatelé Gazy jsou závislí na cizí pomoci. Jejich situace je den ode dne zoufalejší." Prohlásil Michel. Tel Avivu připomněl, že bránění v přístupu k trpícím a umírajícím lidem je porušením humanitárního práva.

Přečtěte si také:
Desítky mrtvých mrtvých při pozemním útoku Izraele na Gazu
Izrael zahájil pozemní ofenzívu do palestinského pásma Gazy
Washington se snaží vyjednat příměří v Gaze
Evropská unie vyzývá k trvalému příměří v Gaze
Při izraelském náletu na palestinské území zahynulo přes 200 lidí

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme