Florida očekává hurikán Dennis

Na Floridě a v dalších amerických státech u Mexického zálivu se připravují na příchod ničivého hurikánu Dennis. Ten je v druhé nejhorší kategorii a způsobil už záplavy na Jamajce a Haiti, cestou Karibikem smete vše, co mu bude stát v cestě na Kubě. O víkendu by mohl podle předpovědí nabrat novou sílu nad teplými vodami Mexického zálivu a udeřit na Spojené státy. Jde o první velký hurikán této sezóny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hurikán

hurikán | Zdroj: ČTK

Zejména na Floridě, kde přežili loni hned 4 ničivé hurikány, neponechávají nic náhodě. Guvernér tohoto státu uvedl do pohotovosti záchranáře, policii a dobrovolníky. Na ostrůvcích Key West, které vybíhají z jižní části Floridy, a kde žije a pracuje také řada Čechů, byla vyhlášena dobrovolná evakuace a lidé mají za úkol odklidit lodě do bezpečí a zabednit si domy tak, aby se předešlo větším škodám.

V kosmickém středisku na mysu Canaveral na Floridě zvažují, zda mají přerušit přípravy na start raketoplánu Discovery plánovaný na polovinu příštího týdne.

Stav ohrožení je také ve státech Louisiana, Mississippi a Alabama.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme