Francouzi vyzvedli z Atlantiku černou skříňku z havarovaného Airbusu

Jednu ze dvou černých skříněk Airbusu společnosti Air France, který se před dvěma lety zřítil na trase Rio de Janeiro – Paříž, vyzvedly pátrací týmy z vod Atlantiku. Podle francouzského úřadu pro vyšetřování je ‘v dobrém stavu‘. Příčina havárie by se tak mohla už brzo objasnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mechanické rameno drží oranžový válcovitý záznamník letových parametrů nad pískem | Zdroj: Reuters

Skřínky, které zaznamenávají parametry lety a rozhovory pilotů, by mohly přiblížit poslední minuty letu včetně toho, co se odehrávalo na palubě letadla. Podle francouzského úřadu pro vyšetřování se skříňky zdají být v dobrém stavu.

Jean Paul Troadec, ředitel úřadu nicméně prohlásil, že záznamník letových parametrů lze analyzovat jedině v Paříži. Proto bude nutné počkat si na výsledky analýzy nejméně týden.

Odborníci koncem dubna odstartovali práce na vyzvedávání množství trosek stroje. Lokalizovali je severně od místa, odkud se posádka naposledy hlásila, v hloubce asi 3900 metrů.

Letoun se v červnu 2009 zřítil cestou z brazilského Ria de Janeira do Paříže. Při dosud neobjasněném neštěstí zahynulo všech 228 lidí na palubě.

Jan Šmíd, Katarína Brezovská, Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme