Hry britského společenství národů si zlepšily reputaci

První den mají za sebou Hry britského společenství národů v indickém Dillí. Jde o sportovní událost, kterou ještě před jejím zahájením označovali mnozí za fiasko a řada sportovních výprav zvažovala, že kvůli katastrofálnímu ubytování vůbec nepřijede.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dillí | Foto: Vojtěch Berger

Hry již mají za sebou úvodní slavnostní ceremoniál a podle prvních reakcí si už stačily vylepšit reputaci. Jak říká redaktor Radiožurnálu Jaromír Marek, který přípravu na zahájení her v Dillí sledoval, zahajovacího ceremoniálu se zúčastnilo celkem devět tisíc účinkujících, kteří během hodiny a půl předvedli nejrůznější vystoupení. Celek působil podle jeho slov bombasticky.

V Indii nyní soutěží 71 národů ze zemí bývalé britské koruny. Celkem 4500 atletů soutěží v 17 sportech, z nichž mnohé u nás nejsou zcela obvyklé, jako třeba kriket.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Českého rozhlasu Jaromír Marek o zahájení her v Dillí v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

V plánovaném areálu, který se na poslední chvíli začal čistit, se nakonec ubytovaly všechny výpravy. Podle Jaromíra Marka se na úklidu pracovalo 24 hodin denně.

Město Dillí oficiálně uvádí, že do přípravy her investovalo devět miliard amerických dolarů. Ve skutečnosti to však může být ještě víc. Spekuluje s o tom, že částka může být až trojnásobná. Dillí při příležitosti her postavilo celé metro a nový letištní terminál.

Hry britského společenství národů mají trvat jedenáct dní.

Jaromír Marek, Michaela van Erne, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme