Írán obvinil USA z falšování důkazů o jaderné bombě

Spojené státy zfalšovaly klíčové důkazy, aby usvědčily Írán z výroby jaderné bomby, tvrdí Íránci. Ti trvají na mírové povaze svého nukleárního programu a teď se obrátili s protestním dopisem na Mezinárodní agenturu pro atomovou energii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád | Zdroj: ČTK

Je to další odkaz na záhadný počítač, který se prý podařilo před lety americkým agentům propašovat z Íránu. Notebook měl patřit íránskému jadernému vědci a obsahoval nákresy nukleárních hlavic i videozáznamy tajných továren.

Írán ovšem trvá na tom, že jde o americkou zpravodajskou hru, a varuje mezinárodní společenství, aby na tento podvrh neskočilo.

Dopis s protestem dostal šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii Muhammad Baradej. Napsal ho íránský zástupce v této organizaci Alí Askar Soltáníje. Píše o "zmanipulovaných, vyrobených a nepravdivých" důkazech.

To vše v době, kdy mezinárodní společenství zvažuje další sankce proti Íránu, pokud Islámská republika nezačne o svém jádru jednat.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme