Izrael podnikl další "cílený útok"

Izraelští vojáci provedli další atentát na předního činitele palestinského hnutí Fatah. U města Nábulus na západním břehu Jordánu vypálili z bojového vrtulníku dvě rakety na vozidlo Džiháda Masímího. Následně izraelská obrněná vozidla pronikla do uprchlického tábora pod palestinskou správou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, plukovník Džihád Masímí, který dříve pracoval jako kriminalista u palestinské policie, byl při útoku pouze zraněn. Zranění utrpěly i další čtyři osoby, které shodou okolností procházely kolem. Podle izraelského rozhlasu byl Masímí odpovědný za řadu útoku proti izraelským občanům a atentát měl zabránit dalším akcí, kterém měl Masímí podle izraelských bezpečnostních zdrojů plánovat v oblasti Samaří. Palestinští představitelé politiku atentátů na své představitele opakovaně odmítají. K dalšímu incidentu došlo dnes v pásmu Gazy. Obrněná vozidla izraelské armády vjela na území uprchlického tábora Dajr Baláh, které patří pod plnou palestinskou správu Podle pozorovatelů jde zřejmě o reakci na odpálení tří palestinských minometných střel na židovské osady v pásmu Gazy.

Plánované setkání izraelského ministra zahraničí Šimona Perese s palestinským vůdcem Jásirem Arafatem by se mohlo uskutečnit příští týden. Peres to prohlásil ve Varšavě, kde pokračuje v návštěvě Polska. Neupřesnil ale ani datum ani místo chystané schůzky, kterou inicioval šéf německé diplomacie Joschka Fischer.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme