Izrael podnikl další "cílený útok"

Izraelští vojáci provedli další atentát na předního činitele palestinského hnutí Fatah. U města Nábulus na západním břehu Jordánu vypálili z bojového vrtulníku dvě rakety na vozidlo Džiháda Masímího. Následně izraelská obrněná vozidla pronikla do uprchlického tábora pod palestinskou správou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, plukovník Džihád Masímí, který dříve pracoval jako kriminalista u palestinské policie, byl při útoku pouze zraněn. Zranění utrpěly i další čtyři osoby, které shodou okolností procházely kolem. Podle izraelského rozhlasu byl Masímí odpovědný za řadu útoku proti izraelským občanům a atentát měl zabránit dalším akcí, kterém měl Masímí podle izraelských bezpečnostních zdrojů plánovat v oblasti Samaří. Palestinští představitelé politiku atentátů na své představitele opakovaně odmítají. K dalšímu incidentu došlo dnes v pásmu Gazy. Obrněná vozidla izraelské armády vjela na území uprchlického tábora Dajr Baláh, které patří pod plnou palestinskou správu Podle pozorovatelů jde zřejmě o reakci na odpálení tří palestinských minometných střel na židovské osady v pásmu Gazy.

Plánované setkání izraelského ministra zahraničí Šimona Perese s palestinským vůdcem Jásirem Arafatem by se mohlo uskutečnit příští týden. Peres to prohlásil ve Varšavě, kde pokračuje v návštěvě Polska. Neupřesnil ale ani datum ani místo chystané schůzky, kterou inicioval šéf německé diplomacie Joschka Fischer.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme