Jak zabránit úniku zadání zkoušek? Etiopská vláda v celé zemi vypnula internet

Etiopská vláda v zemi vypnula internet. Tamní studenti totiž v těchto dnech píší závěrečné testy státních zkoušek a politici nechtějí, aby zadání písemky uniklo na veřejnost.

Addis Abeba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internetový vyhledávač Google

Internetový vyhledávač Google | Foto: Tomáš Adamec

Přesně to se podle britského Guardianu stalo loni. Aktivisté zveřejnili na internetu testy k jiné státní zkoušce a dožadovali se tak jejího odložení. Letos se proto vláda uchýlila k vypnutí sítě z preventivních důvodů.

V aktuálním případě byl internet nedostupný od úterních 16. hodin britského času a podle společnosti Google nebyl přístup do středy odpoledne obnoven.

Za poslední rok je to už potřetí. V červenci 2016 vláda blokovala velkou část sítě poté, co se online objevily přijímací testy na jednu z univerzit. Další omezení následovalo v srpnu.

Podobný postup je běžný v řadě dalších afrických států. Alžírsko se třeba snaží bojovat proti podvádění studentů tak, že blokuje sociální sítě.

Ondřej Elbel, ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme