Jdou o strom dál

Dva američtí squatteři, kteří žili dvanáct let v korunách stromu, se rozhodli ukončit tuto životní kapitolu a vrátit se na zem. Během pobytu v přírodě se jejich útočiště na starém dubu v kalifornských kopcích stalo oblíbeným cílem návštěv turistů a školních výletů. Není to první případ netradičního soužití člověka s americkou přírodou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stromy

Důvody, proč se lidé stěhují do větví, jsou různé. Někdy brání kmeny před dřevorubci, jindy chtějí uniknout ruchu civilizace. 58letý Beshser Hadello se roce 1990 oženil s Helmou Cabalerovou a rozhodli se zřídit si příbytek na 300 let starém dubu v Kalifornských horách. Podporováni přáteli žili spokojeně ve větvích, dokud se nepřišlo na to, že strom nestojí na soukromé půdě a o podmínky se začali zajímat strážci blízkého parku.

Důvodem, proč úřady řekly, že už nejsou milovníci přírody na dubu vítáni a strhli jejich chatrče v korunách, byly nevhodné hygienické podmínky, chybějící pitná vody a nevyhovující zacházení s lidským odpadem. Po poradě s právníky a dalšími naturalisty manželé ze stromu slezli a odstěhovali se jinam.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme