Kambodžský král ocenil práci české humanitární organizace, která v zemi bojuje s očními chorobami

Společnost Charita Česká republika je čerstvou nositelkou Královského řádu Sahametrei. Tento rytířský řád uděluje kambodžská vláda cizincům, kteří prokazují významné služby kambodžskému králi, nebo kambodžskému lidu. Charita získala tuto cenu za svůj boj s očními chorobami v chudých vesnických oblastech Kambodži.

Phnompenh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Charita školí místní zdravotníky, aby včas rozpoznali oční choroby hlavně u dětí. Kromě toho shromažďuje také peníze na nákup zdravotnických přístrojů na oční klinice v provincii Takeo.

Podle kambodžského královského dvora provedli místní lékaři, díky české charitě, už téměř deset tisíc operací a úspěšně ošetřili přes třináct tisíc pacientů.

Nejčastějšími očními chorobami jsou v Kambodži šedý zákal a infekční nemoci, které se ale při včasném rozpoznání dají dobře léčit.

David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme