Katastrofu čínského boeingu přežilo 39 lidí

Stálý déšť a silný vítr ztěžují vyprošťování obětí z letounu společnosti Air China, který se zřítil poblíž jihokorejského přístavu Pusan. Zatím se podařilo vyprostit 54 živých cestujících ze 166, 15 z nich ale později zemřelo na následky těžkých zranění. Je téměř jisté, že neštěstí zavinily mimořádně špatné povětrnostní podmínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky letadla | Foto: ČTK/AP

Viditelnost v době neštěstí snižovala hustá mlha a déšť. Kvůli špatnému počasí byla už předtím zrušena řada letů do jihokorejské metropole Soulu. Při druhém pokusu o přistání Boeing 767 zavadil pravým křídlem o horský svah nad městem, rozlomil se na dvě půlky a dopadl na zem.

Život více než třetiny cestujících sedících v přední části letadla zachránil hustý les, který zmírnil náraz. Zadní část stroje byla zcela zničena výbuchem. Letadlo sice havarovalo prakticky v obytné zóně města, ale dopadlo na svah hory těsně za činžovními domy. Většina cestujících byli podle letecké společnosti Air China Jihokorejci vracející se z dovolené.

Přesné příčiny neštěstí by měla objasnit jedna z černých skříňek, která již byla nalezena a je podrobována vyšetřování. Místní média se obávají, že nehoda vrhne stín na blížící se pořadatelství mistrovství světa v kopané, kvůli kterému míří do Koree velké množství fanoušků z celého světa.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme