Portugalsko 2:1 Česko

KLDR ohrožuje jihokorejská letadla raketami, které rozmístila u hranice

Informaci o tom, že Pchjongjang rozmístil u demilitarizované zóny protiletadlové střely, zveřejnil jihokorejský list Čosun Ilbo. Podle něj jde o reakci KLDR na plánované vojenské cvičení Jižní Koreje. Napětí na Korejském poloostrově se stupňuje od března, kdy po torpédovém útoku zahynulo 46 jihokorejských námořníků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihokorejské velitelství u demilitarizované zóny

Jihokorejské velitelství u demilitarizované zóny | Foto: Jaromír Marek | Zdroj: Český rozhlas

Severní Korea podle listu odvolávajícího se na vojenské zdroje rozmístila u společné hranice několik řízených střel SA-5 s doletem 250 kilometrů.

Ohrožena jsou tak nejen letadla v blízkosti Demilitarizované zóny, ale i hluboko ve vnitrozemí. Pchjongjang se tak údajně chce bránit případnému útoku ze vzduchu, pokud by na poloostrově došlo k nějaké mimořádné události.

Informace byly zveřejněny v předvečer zahájení jihokorejského protiponorkového cvičení ve Žlutém moři, které je další z odpovědí na březnové potopení korvety Čchonan.

Severní Korea nakoupila v 80.letech minulého století od tehdejšího Sovětského svazu na 350 raket typu SA-5 a celkem dvacet odpalovacích zařízení.

Robert Mikoláš, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme