Londýn B. Obamu nevítal tak nadšeně jako Berlín

Na rozdíl od Berlína nečekalo Baracka Obamu v Londýně stejně vřelé přijetí. V Británii totiž demokratický kandidát na prezidenta není ani zdaleka tak populární jako na evropském kontinentu. Obamův program byl ryze pracovní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gordon Brown a Barack Obama | Zdroj: ČTK

Setkal se bývalým premiérem Tonym Blairem, současným předsedou vlády Gordonem Brownem a také šéfem konzervativní opozice Davidem Cameronem. Američany s Velkou Británií pojí vztah silného spojenectví, ale existují mezi nimi také obavy.

Jak řekl Radiožurnálu Ivan Kytka, novinář žijící v Londýně, v Británii panují velice vážné obavy z pověsti, která spojuje oba prezidentské kandidáty, totiž z vnitřního ekonomického izolacionismu, z toho, že pokud John McCain nebo Barack Obama zvítězí, tak jako populistický krok zavedou například tarify na dovoz zboží ze zahraničí a různá další opatření na ochranu amerických výrobců a farmářů.

Uznávají, že Obama se verbálně hlásí k principům mezinárodní spolupráce, ale pokud se podívají blíže na jeho vnitřní politiku, tak mají obavy, že Barack Obama dovede Spojené státy do určité ekonomické izolace.

Ivan Kytka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme