Moskva potvrdila, že údajná špiónka zadržená v Británii je z Ruska

Rusko žádá britské úřady o vyjasnění okolností zadržení mladé ženy podezřelé ze špionáže ve prospěch Moskvy. Potvrdilo zároveň, že pětadvacetiletá Jekatěrina Zatuliveterová je občankou Ruské federace. Britská policie ji zadržela minulý čtvrtek, nyní jí hrozí deportace ze země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská federace | Foto: Emanuel Macoun

Poradkyně liberálně demokratického poslance britského parlamentu Mika Hanckoka podle zpravodajské služby MI5 pracovala pro ruskou rozvědku. Sám poslanec možnost, že by mu dva a půl roku dělala asistentku špiónka, odmítá.

Ruská diplomacie potvrdila, že jí s pětadvacetiletou ženou pocházející z Jižního Ruska, zatím nepodařilo navázat kontakt. Ruští představitelé jsou zároveň přesvědčeni, že se aférou „někdo" údajně snaží podkopat zlepšující se vztahy mezi Moskvou a Londýnem. Ty prudce ochladly po vraždě bývalého ruského špiona Alexandra Litviněnka radioaktivním poloniem v Londýně v roce 2006, oteplovat se začaly až nedávno.

Lenka Kabrhelová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme