Na Filipínách zemřeli dva mladí Češi. Utopili se při šnorchlování na jezeře

Dva čeští turisté se utopili při potápění v jezeře Kayangan na filipínském ostrově Coron v provincii Palawan. O neštěstí informoval zpravodajský server Inquirer Southern Luzon s odvoláním na filipínskou policii a také mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezero Kayangan, ostrov Coron, Filipíny | Foto: Wikimedia Commons, H. abanil

"Byli společně šnorchlovat, pravděpodobně utonuli," řekla Valentová. S rodinami zesnulých je v kontaktu zastupitelský úřad v Manile, dodala bez dalších podrobností.

Podle filipínské policie se těla pětadvacetiletého a o tři roky staršího muže našla v pondělí po téměř dvanáctihodinovém pátrání v hloubce více než 21 metrů pod hladinou jezera, na které se vydali šnorchlovat.

Dvojice byla na Filipínách se skupinou dalších 13 Čechů. Ti zjistili, že oba muži zmizeli, když se vrátili do hotelu, a okamžitě zalarmovali policii, která zahájila pátrání. Do něj se zapojila i pobřežní hlídka.

Těla byla převezena do márnice v nemocnici na ostrově Coron, zatímco místní úřady a policie zahájily potřebné úkony koordinované s českým velvyslanectvím, dodal Inquirer Southern Luzon.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme