Náčelník Generálního štábu před Vánoci navštívil vojáky v zahraničních misích

Čeští vojáci musí sloužit v zahraničních misích i o Vánocích. Je jich hned několik stovek - asi 450 v Kosovu, 150 v Afghánistánu a stovka v Iráku. Náčelník Generálního štábu Armády České republiky Vlastimil Picek jel těsně před Štědrým dnem české vojáky pozdravit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští vojáci | Foto: www.army.cz

V sobotu Picek navštívil českou polní nemocnici v afghánském Kábulu, kde panuje předvánoční inverze. Jinak tu přicházející Vánoce tolik ve vzduchu cítit nejsou. Přece jenom je v české polní nemocnici vojákům připomenul náčelník Generálního štábu Vlastimil Picek, který jim poděkoval za službu, kterou v Afghánistánu vykonali nebo spíš teprve vykonají. Vojáci měli možnost navštívit také bohoslužbu, kterou sloužil hlavní kaplan Armády České republiky Tomáš Holub.

Už třetí kontingent české armády přijel do Afghánistánu v prosinci a bude na místě až do poloviny dubna. V Kábulu je českých vojáků přes sto. Nejvíce jich slouží v polní nemocnici. Většinou jsou z Olomouce, ale i z jiných měst. Součástí kontingentu jsou i liberečtí chemici. V jihoafghánské provincii Hilmand pak je přímo v bojových operacích pod britským velením třicet pět ostrých hochů z jednotky speciálních operací vojenské policie.

David Koubek, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme