Zemřel nejstarší člověk světa. Japonce bylo 117 let, zažila i obě světové války

V Japonsku zemřela Nabi Tadžimová, nejstarší člověk na světě. Narodila se v srpnu 1900, bylo jí 117 let. Nejstarším člověkem se stala před sedmi měsíci po smrti jen o něco málo starší Jamajčanky Violet Mossové-Brownové.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejstarší člověk světa, Japonka Nabi Tadžimová na archivní fotografii v září 2015 | Zdroj: ČTK/AP

Nabi Tadžimaová pamatovala obě světové války, atomové bomby svržené na Hirošimu a Nagasaki, americkou okupaci i přechod k pacifisticky laděné ústavě a supermoderním technologiím.

Chilanovi bylo podle dokladů 121 let. Zemřel tak zřejmě nejstarší muž na světě

Číst článek

I s praprapravnoučaty měla údajně na 160 potomků. Posledních pár měsíců života strávila v nemocnici.

V Chile tento týden zemřel Celino Villanueva, kterému bylo údajně 121 let. Nedostalo se mu ale uznání od komisařů Guinnessovy knihy rekordů, neboť nebylo možné dostatečně věrohodně doložit datum jeho narození. 

Po smrti Tadžimaové se nejstarším člověkem na světě stala 116letá Chijo Mijaková, která za deset dní oslaví 117. narozeniny. 

Nejstarším mužem planety je podle Guinnessovy knihy rekordů 112letý Japonec Masazo Nonaka. Podle příbuzných je stále schopen pohybovat se na invalidním vozíku bez cizí pomoci.

Každé ráno prý čte po snídani noviny a baví ho v televizi sledovat zápasy sumó a samurajské filmy. Potrpí si také na sladké, zvlášť na dorty.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme