Německý 'biskup luxusu' bude vysvětlovat své počínání papeži ve Vatikánu

Skandál kolem německého biskupa se bude řešit ve Vatikánu. Limburský biskup čelí velmi tvrdé kritice kvůli předražené rezidenci, křivému obvinění a dalším krokům. Vysloužil si proto přezdívku biskup luxusu. Knězovo počínání zkoumá německá biskupská konference. On sám dnes odletěl do Říma, aby papeži podal své vlastní vysvětlení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Limburský biskup Franz-Peter Tebartz-van Elst čelí kritice kvůli nákladnému životními stylu | Zdroj: ČTK

„Měl nechat radši restaurovat kostel,“ poznamenává jedna z obyvatel Limburgu.

Biskup Franz-Peter Tebartz-van Elst si místo toho pořídil luxusní rezidenci, jejíž přestavba přišla na 31 milionů eur.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skandál kolem německého biskupa přiblížila zpravodajka ČRo v Německu Klára Stejskalová

Téměř denně se objevují nové informace o luxusních choutkách limburgského biskupa, třeba že si nechal v soukromých prostorách vybudovat vanu za 15 tisíc eur nebo dřevěné obložení v ložnici za 350 tisíc. Jen jako drobnost, byť o nic méně pohoršující, se ve srovnání s tím jeví třeba let na humanitární misi první třídou.

„Je to skandál, který poškozuje katolickou církev. Ten muž patří pryč," myslí si jedna z věřících. Limburskou diecézi kvůli chování biskupa opustilo v posledních měsících už přes 20 tisíc věřících. Ve vedení katolické církve v Německu sílí tlak na jeho odstoupení.

Biskup má však i své zastánce a objevují se i hlasy, podle nichž nemá smysl skandalizovat jednoho kněze, jde-li o systémový problém. Biskupové v Mnichově či Kolíně si podle kritiků žijí na mnohem vyšší noze.


Zvětšit mapu

Klára Stejskalová, Simona Bartošová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme