Nové skutečnosti kolem tragédie v Erfurtu

V případu masakru na erfurtském gymnáziu se objevily nové nečekané skutečnosti. Přináší je nejnovější vydání časopisu Fokus. Policie si prozatím nedokáže vysvětlit rozpor mezi skutečnými událostmi a výpovědí profesora historie Reinera Heise. Ten vypověděl, že zastavil útočníka tím, že ho zamkl v jedné z učeben, kde spáchal devatenáctiletý Steinhäuser sebevraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

gymnázium v Erfurtu | Zdroj: ČTK

Heise počítá s tím, že dostane vysoké státní vyznamenání, zatímco jeho kolegové ho obviňují, že si chce vydobýt slávu na krvi svých kolegů a označují ho za lháře. Fokus cituje výhrůžná slova učitele, že proto spáchá sebevraždu. Inspirací k masakru samotnému pak byl podle policie případ americké školy v Littletownu z roku 1999, kdy zahynulo 15 lidí. Steinhäuser nebyl podle pitvy pod vlivem drog ani alkoholu. Ještě hodinu před svým hrůzným činem se svěřil na internetovém chatu se svým úmyslem jednomu kuchaři z Rosenheimu.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme