Pithart se zatím s Castrem nesetkal

Zatím stále marně čeká předseda Senátu Petr Pithart na schůzku s kubánským prezidentem Fidelem Castrem. Schůzka by se měla uskutečnit do 23 hodin kubánského času, protože v tu dobu Petr Pithart z Kuby odlétá. Pithart na Kubě usiluje o propuštění českých občanů Ivana Pilipa a Jana Bubeníka, kteří jsou zadržováni ve věznici v Havaně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Původně mělo dojít ke klíčovému setkání kolem šesté hodiny ranní našeho času. Sám Pithart označil dosavadní jednání s kubánskou stranou za velmi složitá, ale otevřená. Oba Čechy, zadržované od 12.ledna kvůli stykům s tamními disidenty, Pithart včera navštívil ve vězení.

Jak Českému rozhlasu potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Aleš Pospíšil, k jednání zřejmě dojde ještě během dneška.

Pro osvobození našich občanů zadržených na Kubě podnikl některé kroky také prezident republiky Václav Havel. Zatím je ale nechce zveřejňovat. Řekl jen, že se obráítil na několik zahraničních osobností, ale nyní je nejcitlivější část případu a nebylo by dobré prozrazovat minulé nebo budoucí kroky.

KSČM, která má s kubánskou vládou tradičně dobré vztahy ale věří, že k setkání dojde. Podle místopředsedy komunistické strany Vlastimila Balína může být Petr Pithart při vyjednávání úspěšný.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák, Lenka Šumová, Marta Levorová, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme