Polská opozice pobouřena odvoláním Czyzewského

Polská parlamentní opozice je pobouřena odvoláním ministra Fondu národního majetku Piotra Czyzewského. Neuvěřila premiéru Millerovi, že důvodem k jeho zbavení funkce byly nižší příjmy z privatizace, než se předpokládalo. Opozice vidí za odvoláním ministra tlaky zájemců o privatizaci energetických podniků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

komplex polského parlamentu | Foto: Pavel Novák

Pravicová opozice v polském Sejmu žádá vysvětlení, proč byl odvolán už třetí ministr pro správu Fondu národního majetku. Zvláště strana Právo a Spravedlnost vidí za odvoláním Piotra Czyzewského vliv ze strany nejbohatšího podnikatele v zemi Jana Kulczyka. Jeho firma má zájem koupit soustavu 8 elektráren na severu Polska. Podle opozice se předchozí ministři i odvolaný ministr Czyzewski proti prodeji právě tomuto zájemci postavili. Opoziční poslanci se domáhají toho, aby Agentura vnitřní bezpečnosti prověřila kontakty vládních úředníků se zájemci o privatizaci elektráren.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme