Požáry na ostrově Rhodos jsou pod kontrolou a turisté v bezpečí

Rozsáhlé požáry, které od úterý sužují řecký ostrov Rhodos, se hasičům podařilo dostat pod kontrolu. V bezpečí už je i šest desítek českých turistů, kteří včera na ostrově uvízli. Další stovky Čechů, kteří se kvůli požáru nemohli dostat na letiště, se dnes dopoledne už vrátili zpátky do republiky. Radiožurnálu to potvrdil český konzul v Athénách Jiří Kříž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hašení požárů v Řecku | Zdroj: ČTK

Šedesát českých turistů, kteří kvůli požáru uvízli na jihu řeckého ostrova Rhodos, přiletěli v pořádku do České republiky. Oheň propukl v uplynulých dnech hned na několika místech. Místní úřady proto preventivně uzavřely hlavní silnice spojující jih a sever ostrova, kde je letiště.

Klienti z jižní části tak nemohli z ostrova odcestovat. A naopak ti, kteří na Rhodos přiletěli, museli zůstat poblíž letiště.

Podrobnosti dodává delegátka cestovní kanceláře Fischer Hana Prokešová: "Klienti odletěli v pořádku, bez jakékoli úhony. V současné době zůstává dole na jihu 21 našich klientů, ale jejich hotelů se požár vůbec netýká, v jejich blízkosti žádné ohnisko požárů není, stavby jsou na pláži. Takže se předpokládá, že se jich to ani netkne."

Řeckým hasičům se dnes ráno podařilo dostat oheň částečně pod kontrolu. Kvůli jeho založení poslal tamní soud do vězení na čtyři roky jednašedesátiletého muže. Zaplatit navíc musí pokutu 15 000 eur.

Milan Kopp, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme