Při výbuchu v Izraeli asi 20 zraněných

Při výbuchu bomby v autobusu v centru izraelského města Hadera severně od Tel Avivu bylo zraněno nejméně 20 osob. Podle agentury Reuters to oznámila izraelský rozhlas. Ten později uvedl nepotvrzenou zprávu, že při explozi přišla nejméně jedna osoba o život. Zpravodaj rozhlasu, který byl na místě události, hlásil, že autobus byl „možná zničen dálkově odpálenou náloží a že v ulici byly způsobeny i škody na obchodech“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Agentura AFP napsala, že při explozi zahynuly nejméně dva lidé a 25 bylo zraněno, z toho tři vážně. Podle očitých svědků bylo nad městem ležícím mezi městy Tel Aviv a Hajfou vidět spoustu dýmu. K výbuchu se zatím nikdo nepřihlásil. Mluvčí vojenského křídla militantní islámské organizace Hamas, ale před explozí prohlásil, že „jeho lidé přinesou smrt do každého izraelského domu“.

Izraelský premiér Ehud Barak obvinil z útoku palestinskou samosprávu. Palestinské úřady ale krátce nato odmítly, že by s výbuchem v severním Izraeli měly cokoli společného. K situaci na Blízkém východě dnes vydalo prohlášení české ministerstvo zahraničí. Vyjadřuje v něm znepokojení nad růstem násilí a vyzývá strany konfliktu ke zdrženlivosti.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme