Princ Charles odložil svatbu kvůli pohřbu papeže

Britský korunní princ Charles přeloží svou svatbu s Camillou Parkerovou-Bowlesovou z pátku na sobotu, aby nekolidovala s pohřbem papeže Jana Pavla II. Oznámil to dnes princův mluvčí. Charles bude členem britské delegace na pohřbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

princ Charles se syny | Zdroj: ČTK

Princův úřad v neděli večer oznámil, že se zatím žádné změny termínu neplánují. Nicméně vzhledem k tomu, že řada významných osobností musí být v pátek na obou místech, začaly dnes naléhavé porady o řešení situace.

Na poslední rozloučení s papežem by měli do Říma přijet premiér Tony Blair, který měl být rovněž přítomen v pátek odpoledne na princově svatbě, a duchovní vůdce anglikánů arcibiskup z Canterbury, který měl princově svatbě požehnat.

Rovněž princ Charles se zúčastňuje významných pohřbů jako zástupce panovnické rodiny, protože královna na pohřby nejezdí. Charles už přerušil dovolenou, aby se mohl zúčastnit zádušní dnešní mše za papeže v Londýně.

Pohřeb Jana Pavla II. začne v Římě v pátek od 10 hodin. Civilní svatba prince byla plánována na 14:30 a církevní obřad měl následovat v 15:30. Zatímco civilní svatba je bez významných hostů, na církevní ceremoniál je pozváno 750 hostů.

Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme