Proizraelské organizace se obávají Murdochova pádu

Problémy mediálního magnáta Ruperta Murdocha mohou mít velmi negativní dopad na obraz Izraele ve světě. Murdoch a jeho média totiž velmi často vyjadřovala silně proizraelské postoje a podle kritiků nedávala odpovídající prostor arabským názorům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Australský magnát Rupert Murdoch s ředitelkou News International | Foto: Sang Tan | Zdroj: ČTK

Murdoch čelí v Británii rostoucímu skandálu kvůli ilegálním odposlechům. O obavách, že to zasáhne protizraelský tábor, píše deník Jerusalem Post.

Murdoch se považuje za oddaného stoupence Izraele a před časem například prohlásil, že se ve světě vede permanentí válka proti Židům. I proto ho jako velkého spojence vnímají proizraelské lobbistické skupiny ve Spojených státech i jinde ve světě.

Podpora Izraele na úkor Palestinců se často projevuje i v obsahu deníků jako je Wall Streeet Journal nebo New Yor Post, ale i ve vlivné televizi Fox News, která také patří do Australanova mediálního impéria.

Jak píše Jerusalem Post, někteří židovští vůdci vyjadřují obavy, aby Murdoch skandál s odposlechy překonal. Jiní se ale k aféře, která otřásá britskými ostrovy, raději odmítli vyjádřit.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme