Raketoplán Discovery neodstartoval kvůli špatnému počasí

Start raketoplánu Discovery byl kvůli špatnému počasí odložen. Sedmičlenná posádka se ale do poslední chvíle připravovala na cestu do kosmu. Jak oznámil Národní úřad pro letectví a vesmír nový pokus by se měl uskutečnit v neděli v 02:47 SEČ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketoplán Discovery je připraven | Foto: NASA

Nízko nad Kennedyho vesmírným střediskem byly husté mraky a vál silný vítr. NASA doufala, že se podaří raketoplánu odstartovat, jestliže se nakrátko vyjasní. Špatné počasí ale navíc panovalo i ve třech evropských lokalitách, které mají v případě potíží sloužit k nouzovému přistání.

Pro povolení ke startu je totiž nezbytné, aby byly přijatelné podmínky aspoň na jedné z nich. Zástupci NASA jsou optimističtí a věří, že se podaří Discovery vyrazit do vesmíru do 17. prosince.

To je totiž poslední termín na to, aby se mohl raketoplán vrátit po dvanáctidenní misi na Zemi do Nového roku. Tím se tak předejde nutnosti přizpůsobit počítač pro přelom roku. S jeho úpravou je pak start raketoplánu možný až do 26. prosince.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme